חיפוש

חישוב מסלול מחדש - התנהלות עסקית נכונה בימי הקורונה

עודכן ב: מאי 19״חברת האם של זארה תסגור 1,200 חנויות - ותשקיע במכירה מקוונת״ [כלכליסט]


״בבת-אחת קפצנו לשנת 2025: אתרי הקניות המקוונים נהנים מזינוק חד; אלה שלא נערכו מלקקים את הפצעים״ [גלובס]אלו רק כמה כותרות שפורסמו לאחרונה שבישרו שענקית האופנה אינדיטקס, הבעלים של זארה, פול אנד בר וברשקה מצמצמות חנויות ומעוניינות להגדיל את נתח המכירות המקוונות לאחר דיווח על הפסד של 409 מיליון יורו.


בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי מגמה גדול בתחום המסחר והקניות. אם עד כה היינו רגילים לראות חנויות מלאות עד אפס מקום בקונים המחפשים את הטי-שרט המושלם, היום תנועת הלקוחות נמדדת בכניסות לאתרי האינטרנט ורשתות חברתיות.

עקב משבר הקורונה שהביא איתו אי ודאות וסגרים ההולכים ונשנים, עסקים קטנים שמבינים את חשיבות הסחר המקוון לא רק מצילים את העסק שלהם אלא מרחיבים אותו ומנגישים את המוצרים שלהם לקהל נרחב יותר שלא תלוי במיקום גיאוגרפי.


אחד הפרמטרים העיקריים לעסק מצליח הוא נוסחה מנצחת של מינימום הוצאות ומקסימום הכנסות. ניתנה לנו הזדמנות אדירה להבין שהטרנד הכללי בעולם להקטין את הנוכחות הפיזית של חנויות תוך כדי הגברת נוכחות און ליין, נותן לנו הזדמנות לצמצם הוצאות ולהגדיל הכנסות באופן משמעותי. בכך שנבנה אתר נגיש למשתמש אנחנו נוכל להגיע לקהל נרחב יותר, ללקוחות פוטנציאלים חדשים ועם מדיניות שירות לקוחות מעולה המאפשרת החזרות ושינוי הזמנה, עדיין הרווחים יהיו גדולים בהרבה.


המון עסקים נתפסו לא מוכנים ובתכנית עסקית שלא עודכנה כבר שנים. שוחחתי לפני חודש עם בעל עסק שעומד על סף סגירה ולא הצליח להבין איך הוא יכול לנהל את העסק שלו במציאות של היום. אני מבינה את החששות שלו מהלא נודע ומיד פעלנו לבנות תכנית חדשה המותאמת לחיינו כיום ובעתיד.

זה בדיוק הזמן לחשב מסלול מחדש, לקחת את העסק הקיים לבנות לו מיתוג ייחודי ולפתח תכנית ייעדים חדשה. לחשוב מי היום קהל היעד שלכם שיכול להיות שונה מבעבר, איזה מוצרים הוא צורך כיום ואיך אנחנו מנגישים לו חווית קניה ייחודית ונוחה.


בתור יזמית במשך 20 שנה בניו יורק, למדתי מהר מאוד איך לצאת ממצבי חירום המשפיעים על העסקים שניהלתי. כבר לפני יותר מעשור העברתי את החברות שבבעלותי לפעילות אונליין שאינן תלויות במיקומן הפיזי.


בנינו מערכת לניהול לקוחות , אתר אינטרנט, חנות אינטרנטית, ניהול תיקי לקוחות דיגיטלי ונוכחות מאסיבית ברשתות החברתיות.

כך שבמצב חירום, אנחנו פועלים מכל מקום ויש לנו גישה לכל המסמכים ולקוחות שנותן לנו יכולת לנהל את העסק.

אם לפני הקורונה היתי מספרת על הוריקן סנדי ששטפה את דרום מנהטן ואיך ניצלנו מהפסדים עצומים כאשר לא הייתה לנו גישה למשרד 3 חודשים שלמים, לא היתם חושבים שהמידע הזה רלוונטי לכם. הרי מה הסיכוי לצונמי בישראל? להוריקן?

ומה היה הסיכוי למגפה עולמית?


כבעלי עסקים אנחנו נדרשים להבין ולאמץ את המצבים כפי שהם, גם אם הם מוציאים אותנו מאיזור הנוחות שלנו. אם לא נעשה כך ונפעל בהתאם, ניעלם.


תשאלו את עצמכם, האם אתם יודעים מי קהל היעד שלכם? האם הוא השתנה? האם הצרכים שלו השתנו? האם היכולת הכלכלית שלו השתנתה?


רוב העסקים שישאלו את עצמם את השאלות האלו עכשיו יענו כן על הרוב.

כל שינוי טומן בחובו פוטנציאל אדיר לגדילה.

בדיוק בשביל זה אני כאן - לעזור לכם לזהות את הפוטנציאל ולנצל אותו.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
הירשמו לקבלת התראה על פוסטים חדשים בבלוג שלי

תודה על ההרשמה, מבטיחה לשלוח רק דברים מעניינים