חיפוש

מחיר בפרטי?!?!

עודכן ב: מאי 19עברנו לפני שנה לישראל, דירה חדשה, המון קניות… ופתאום נתקלתי בתופעה חדשה שפשוט הוציאה אותי מהכלים הנקראת בשמה ״מחיר בפרטי״.

כמה עולה הדירה? מחיר בפרטי…

כמה השולחן? מחיר בפרטי…

כמה עולה השירות? נקבע לך שיחה עם נציג ונגיד לך את .... ניחשתם נכון! המחיר (בפרטי).

זה נשמע כמו גרסה נוראית לשיר מיליון דולר של נועה קירל, רק מה שמובטח זה שנותני שירות אלו רחוקים מלהרוויח מיליון דולר בשיטה הזו. לי זה יותר נשמע תתקשרי ונראה בכמה נצליח למכור לך!

אז בואו נחשוב על זה ברצינות לרגע.

הרי כמה וכמה עסקים שאני מלווה בארץ דיי חוששים לפרסם מחיר.

עלו חששות שהלקוח יחשוב שזה יקר ולא יצור קשר, חששות שהמתחרים שלהם יראו את המחירים, עלה הנושא שאם הם לא יפרסמו מחיר הם יוכלו להגדיל מכירות וישכנעו את הלקוח.

יש לי כמה שאלות עבורכם ומבקשת שתקחו דקה להרהר בתשובות.

אתם באמת חושבים שהמתחרים שלכם לא יודעים כמה אתם לוקחים?

האם איי פעם בדקתם כמה זמן ביום אתם מתעסקים עם לקוחות שמתקשרים לברר מחיר ואתם לא סוגרים מכיוון שהם אינם הלקוחות הנכונים עבורכם?

ואלו שכן שכנעתם… כמה זמן השקעתם בשיחות מכירה אלו? האם לא יותר קל לקבל לקוחות שמבינים את השווי שלכם מראש?

אני מאמינה גדולה בלספק תוכן מעולה, פרטים על השירות או המוצר, לבנות אתר, דף נחיתה או כל מה שנכון לעסק שלכם ולהביא שקיפות מלאה.

תספרו על השירות והמוצר שלכם, דברו על בידול… מה שונה בכם מהמתחרים וכתבו על כך באופן חיובי, בכך שתספקו תוכן שהלקוח לומד ומשכיל. עם צעדים אלו אתם תיצרו קהל לקוחות ממוקד שבוטח בכם ובכך גם יסכים לשלם יותר בכדי לצרוך את המוצר או השירות שלכם, אתם תיצרו לקוחות שבוטחים בכם.


אנחנו חיים בעולם מהיר בו אנחנו צורכים המון מידע במשך היום, עולם בו אנחנו מתקשרים עם כמות אדירה של אנשים. אנחנו לא אוהבים אי וודאות ומשם אם אנחנו לא בטוחים בקניה, עולות לנו פרשנויות אוטומוטיות כגון: מה הם מסתירים? למה אין מחיר? אם אתקשר שוב אקבל מחיר אחר? אולי המוצר שלו בכלל לא מוצלח!

הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה להתכתב עם כל עסק ולרקוד יחד את ריקוד ה״מה אני יכול להציע לך באיזה מחיר״ שבא בדיוק אחרי הריקוד שנקרא ״מחיר מבצע רק עבורך/החודש!״

דוגמא נפלאה קרתה היום דקות לפני פגישה עם לקוחה שאני מלווה בה היא ספרה לי על כך שחיפשה מראה גדולה לחדר השינה שלה. היא מצאה את המראה בצורה זו או אחרת בשני אתרים שונים ובסוף בחרה בחנות היקרה יותר משום שהם הציגו מחירים בצורה מאוד ברורה, האתר היה ידידותי מה שלקח לה כמה דקות להזמין, ושירות הלקוחות שלהם היה מצויין. החנות השניה לא ציינה מחירים לכן זה הכריח אותה לתקשר איתם ולשמוע את המשפט ״מחיר בפרטי״, להתמודד עם שירות לקוחות לא כזה נהדר שפשוט ויתרה על הסרבול וההתעסקות ואפילו העדיפה לשלם יותר אבל הרגישה יותר בטוחה עם החברה השניה.

את סוף סיפור הרכישה שלה היא סיימה במשפט שכל בעל עסק חייב לזכור!

״למרות שהם היו קצת יותר יקרים, אני אקנה שוב רק מהם משום שהחוויה הייתה פשוט נהדרת וחסכה לי המון זמן וכאב ראש״.

עסק זה ברגע זה זכה בלקוחה חוזרת ובפרסום *מעולה* מנקודת מבט של חוויית לקוח אמיתי וכל זה בחינם. בנוסף הם חכמים לתמחר נכון ולגבות את המחיר בשירות וחוויית לקוח מעולה.

דבר שכל פרסומאי יספר לכם שזהו דבר ששווה יותר מכל פרסום ממומן.

כשאתם יוצרים תוכן תזכרו לתקשר את הנקודות מפתח הבאות:

  1. מה הוא השירות או מוצר שאתם מציעים

  2. הסבר ממוקד וקצר, זה לא המקום לתת ללקוח לעשות דוקטורט על המוצר שלכם.

  3. למה המוצר או השירות שלכם טוב

  4. במה אתם שונים/ מיוחדים מהמתחרים בשוק

  5. מחיר!

בהטמעת צעדים אלו תוכלו לסנן מראש לקוחות לא רלוונטים, תצמצמו זמן שיחות מכירה וניהול משא ומתן עם לקוחות שהם לא קהל היעד שלכם אך תקבלו לקוחות פוטנציאלים ממוקדים המוכנים לסגור עסקה.

יש לכם שאלות? מוזמנים לכתוב לי בפרטי ומובטחת תשובה אישית וממוקדת.

0 תגובות
הירשמו לקבלת התראה על פוסטים חדשים בבלוג שלי

תודה על ההרשמה, מבטיחה לשלוח רק דברים מעניינים